MENU
STRONA GŁÓWNA
GALERIA
O SOBIE
HISTORIA
UCZESTNICTWO W BITWACH
BIBLIOGRAFIA
FILMY
CIEKAWOSTKI
C I E K A W O S T K I

Pocisk penetrował przedni pancerz i zazwyczaj niszczył znajdujący się z tyłu silnik T-34
Tygrysy zawdzięczają swoją sławę w dużej mierze bardzo udanej armacie 88 mm KwK 36. Pozwalała ona rozpędzić ważący 10 kilogramów pocisk do prędkości 773 metrów na sekundę i zapewniała doskonałą celność i ogromną zdolność do penetracji pancerza. W połączeniu z dobrej jakości przyrządami optycznymi i wyszkolonymi załogami pozwalało to osiągnąć imponującą skuteczność.

Tygrysy pojawiały się zawsze tam, gdzie robiło się gorąco
Jeszcze w 1937 roku Hanz Guderian w swojej książce „Achtung – Panzer!” pisał: „koncentracja dostępnych sił pancernych zawsze będzie bardziej efektywna niż ich rozproszenie”. W myśl tej zasady Tygrysy bardzo rzadko trafiały na stan poszczególnych dywizji. Zamiast tego formowano je w kompanie czołgów ciężkich, podlegające bezpośrednio pod dowództwo armii lub korpusów i były wykorzystywane jako wsparcie wszędzie tam, gdzie było go potrzeba.

PzKpfw VI z klocków
PzKpfw VI Tiger otrzymał swój model w wersji klocków do złożenia. Firma COBI zaprezentowała zestaw do złożenia, który wygląda obiecująco, dla fanów historii bardzo ciekawy model, który można położyć na biurko ;)